Inšpiracia

empty 

Osvetlenie pre moderné kancelárie: Kľúč k produktivite a pohodliu

21.07. 2023 | empty Inšpiracia

V súčasnosti si čoraz viac spoločností uvedomuje dôležitosť osvetlenia v kancelárskom prostredí a využíva moderné riešenia, ako je napríklad osvetlenie LED. LED osvetlenie so sebou prináša mnoho výhod a benefitov, ktoré môžu pozitívne ovplyvniť produktivitu a náladu zamestnancov.

Celý článok ->

empty 

Ako si zariadiť pracovňu pre efektívny home office

29.04. 2023 | empty Inšpiracia

Práca formou home office nie je na Slovensku úplne bežná, no v posledných dňoch sa stala realitou mnohých zamestnancov. Niekomu práca z domu vyhovuje, iný ju znáša ťažko. Ako si nastaviť správny režim a nespadnúť do extrému prokrastinácie alebo workoholizmu?

Celý článok ->

LED osvetlenie do garáže

12.08. 2022 | empty Inšpiracia

Garáž je pre mnohých majiteľov domov nielen miestom, kde parkujú svoje auto, bicykle a ďalšie dopravné prostriedky, aby boli v bezpečí, chránené pred nepriazňou počasia a nenechavými zlodejmi.

Celý článok ->

empty

Silvestrovská párty a slávnostné LED osvetlenie

25.12. 2021 | empty Inšpiracia

Koniec roka a príchod nového si zaslúži poriadnu oslavu, aj keď sa budeme tento rok väčšinou držať skôr doma. Neznamená to však, že musíme na silvestrovskú oslavu rezignovať.

Celý článok ->

empty

Vianočné LED osvetlenie pre tohtoročné sviatky

15.12. 2021 | empty Inšpiracia

Romantická zimná prechádzka večernou dedinkou ku kostolu na kopci má svoju príjemnú predvianočnú atmosféru. Až za poslednou zákrutou sa objaví výjav ako z rozprávky - nádherne osvetlený dom s tisíckami svetielok a čarovnou záhradou s nadprirodzenými svetelnými bytosťami a zvieratami.

Celý článok ->

empty

Ako presvetliť tmavú miestnosť

25.10. 2021 | empty Inšpiracia

Zariaďujete si nový byt alebo len nejaký nevyužitý priestor? Trápi vás málo svetla v niektorej z miestností, ste často unavení, bolí vás hlava a oči? Potom asi viete alebo tušíte, že potrebujete viac svetla. Ale ako to urobiť?

Celý článok ->

empty

Ako na rekonštrukciu záhrady

17.9. 2021 | empty Inšpiracia

Staviate nový dom, kúpili ste staršiu stavbu alebo ste zdedili nehnuteľnosť po starých rodičoch? Ku každému domu patrí nejaká záhrada (aj kvôli tomu si bývanie v dome vyberáme). Dnes sú predstavy o modernej záhrade iné ako pred niekoľkými desiatkami rokov, kedy slúžila predovšetkým na pestovanie ovocia a zeleniny, chov sliepok a králikov (to ale neznamená, že to dnes už nikoho nezaujíma, skôr naopak).

Celý článok ->

empty

Nový rok 2021 v novom (7. diel): Rekonštrukcia schodov a osvetlenie schodiska

13. 5. 2021 | empty Inšpiracia

Kúpili ste starší dom alebo bývate v tom svojom už dlho? Možno už nastal čas na rekonštrukciu chodby a schodiska. Zaujíma vás, ako aj z tohto priestoru urobiť modernú súčasť vášho domu, ktorou sa budete môcť pochváliť návštevám? Premýšľate, ako osvetliť schodisko, aby bolo nielen bezpečné, ale aj zaujímavé? Máme tu pre vás ďalší článok s tipmi.

Celý článok ->

empty

Nový rok 2021 v novom (6. diel): Rekonštrukcia kuchyne a nové svetlá

4. 5. 2021 | empty Inšpiracia

Kuchyňa je väčšinou srdcom domácnosti, kde sa schádza celá rodina pri spoločnom jedle, niekedy aj pri spoločnom varení a iných činnostiach. V tejto miestnosti sa chceme cítiť dobre, pretože to nie je iba pracovisko, ale väčšinou aj spoločenská miestnosť. Z času na čas potrebuje tento priestor premenu, opravu či vylepšenie. Ako veľká bude rekonštrukcia kuchyne záleží na tom, čo všetko potrebujeme a na čo máme peniaze.

Celý článok ->

empty

Nový rok 2021 v novom (5. diel): Kalkulačka osvetlenia alebo ako na svetelný projekt v rodinnom dome či byte

9. 4. 2021 | empty Inšpiracia

V súčasnej dobe ľudia trávia väčšinu svojho času v interiéri svojho bytu alebo v práci. Pritom vieme, že denné svetlo a priame slnečné lúče ovplyvňujú naše správanie a náladu a sú fyziologicky nevyhnutnými zložkami životného prostredia. Zabezpečenie kvalitných podmienok pre dosiahnutie svetelného komfortu je preto kľúčové pre náš zdravý život.

Celý článok ->

empty 

Nový rok 2021 v novom (4. diel): Osvetlenie zrkadla v kúpeľni

5. 3. 2021 | empty Inšpiracia

Už pri plánovaní novej kúpeľne, skôr, než začnete búrať a kupovať nové zariadenia, myslite naozaj na všetko. Pri celkovej rekonštrukcii a zmene dispozície miestnosti nezabudnite starostlivo zvážiť jej rozdelenie na jednotlivé zóny podľa toho, čo sa kde bude nachádzať. Do plánu zakreslite aj vhodné LED osvetlenie a rozmiestnenie potrebných zásuviek. Rôzne činnosti si vyžadujú rôzne druhy osvetlenia. Iné svietidlo vám treba pri sprchovaní, iné pri vkladaní bielizne do práčky. Najviac si premyslite priestor pri zrkadle, kde sa líčite či holíte. Keď sa upravujete do práce alebo do spoločnosti, je naozaj dôležité, aby bol váš odraz čo najvernejší. Vzhľadom k zvýšenej vlhkosti v tejto miestnosti je navyše potrebné myslieť aj na bezpečnosť.

Celý článok ->

empty 

Nový rok 2021 v novom (3. diel): Rekonštrukcia kúpeľne, bytového jadra a osvetlenia

4. 3. 2021 | empty Inšpiracia

Premýšľate o zmenách vo vašej kúpeľni? Čo vás k tomu vedie? Chcete zmeniť farebné ladenie, dostať do tejto miestnosti viac svetla, potrebujete ju zväčšiť, vymeniť elektrické rozvody alebo starú vaňu za moderný sprchový kút? Dôvody má každý majiteľ domu či bytu iné a možnosti praktického vykonania zmeny tiež. V tomto článku vám pomôžeme trochu sa v tejto problematike zorientovať.

Celý článok ->

empty 

9 tipov na vytvorenie romantickej atmosféry vo vašej spálni

12. 2. 2021 | empty Inšpiracia

Blíži sa sviatok zamilovaných a vaša romantická duša si určite želá, aby bolo všetko dokonalé. Tento rok sa musíme spoľahnúť na vlastnú fantáziu a sily, naplánovať oslavy a pripraviť hniezdočko lásky doma. K ideálnemu zakončeniu sviatočného večera patria spoločné chvíle strávené s vašou láskou v spálni. Je jedno, či je to vaša spoločná spálňa v rodinnom dome, alebo študentská izba v prenajatom byte. Každý priestor môžete podľa našich tipov jednoducho vyzdobiť a pripraviť na romantické chvíle vo dvojici.

Celý článok ->

empty 

Nový rok 2021 v novom (2. diel): Rekonštrukcia bývania a nové osvetlenie

3. 2. 2021 | empty Inšpiracia

Kúpili ste si starší byt alebo ste zdedili domček po babičke? Bývate už niekoľko (desiatok) rokov na jednom mieste a chcete zmenu? Kto by si neprial mať krásny moderný domov presne na mieru svojmu životnému štýlu. Možno ste sa aj práve vy dopracovali k rekonštrukcii svojho bývania alebo o nej začínate uvažovať. Na čo by ste nemali zabudnúť?

Celý článok ->

empty 

Nový rok 2021 v novom (1. diel): Ako vytvoriť z bývania útulný domov

22. 1. 2021 | empty Inšpiracia

Posledný rok trávime vo svojich domovoch veľa času a mnohí z nás sa preto rozhodli pre seba a svojich blízkych vytvoriť oázu - miesto, kde nám bude dobre, kde môžeme celý deň pracovať, relaxovať, zaoberať sa svojimi koníčkami. Mal by to byť priestor, kde energiu načerpáme a nie naopak. Taký ostrovček bezpečia, proste domov.

Celý článok ->

empty 

Ako vybrať ten správny luster do obývačky

20. 10. 2020 | empty Inšpiracia

Obývacia izba býva v našich domácnostiach tou najreprezentatívnejšou miestnosťou, kam vodíme návštevy a užívame si chvíle voľna s rodinou. Z toho dôvodu jej venujeme najväčšiu pozornosť, aby sme sa my, naši blízki a ďalší ľudia, ktorých do nášho kráľovstva pozveme, cítili dobre.

Celý článok ->

empty 

Koľko svetla doma potrebujete a ako vybrať správnu farbu osvetlenia

22. 09. 2020 | empty Inšpiracia

Zariaďujete svoj nový dom, rekonštruujete byt a premýšľate, ako spočítať množstvo svetla a ako rozmiestniť svietidlá, aby ste videli všade tak, ako potrebujete. Nechcete si už ničiť oči v šere kvôli zlému osvetleniu. Svetlo, hlavne jeho nedostatok, má vplyv na našu náladu a energiu, čo pociťujeme hlavne v zime a keď je daždivé počasie. Ak sa doma necítite veľmi dobre a neviete prečo, skúste sa zamerať na osvetlenie vášho bytu.

Celý článok ->

empty 

LED osvetlenie stola pre malého školáka

22. 09. 2020 | empty Inšpiracia

Nastal u vás doma čas, kedy vaše dieťa nastupuje do školy a je potrebné tejto novej skutočnosti prispôsobiť jeho izbu a vybaviť ju novým nábytkom a zariadením? Školák potrebuje miesto na písanie úloh a učenie, skrinku na učebnice, zošity a školské pomôcky a možno prišiel čas aj na väčšiu posteľ.

Celý článok ->

empty 

Ako vybrať LED osvetlenie na vidiecku chalupu?

27. 08. 2020 | empty Inšpiracia

Chalupárčenie patrí u nás k obľúbeným aktivitám pri úniku z mesta. Ak máte to šťastie a vlastníte chatu či chalupu, máte o zábavu postarané. Vždy je potrebné niečo opravovať, vylepšovať, vymieňať za lepšie, ale tiež prijímať hostí, grilovať a užívať si pobyt vonku.

Celý článok ->

empty 

Máte na záhrade vodnú plochu? Dodajte jej glanc správnym LED osvetlením

11. 08. 2020 | empty Inšpiracia

Voda je fascinujúci živel. Vďaka nemu je záhrada miestom, v ktorom sa každý deň deje niečo nové. Lesklá vodná hladina na seba cez deň strháva pozornosť prirodzene. Svoje kúzlo však môže mať aj v noci. Stačí ju len vhodne a vkusne nasvietiť. Aké možnosti v tejto oblasti máte? Rozhoduje predovšetkým umiestnenie aj typ vodnej plochy.

Celý článok ->

empty 

Osvetlenie pergoly či altánku. Ako vybrať ideálne vonkajšie LED svietidlá?

24. 01. 2020 | empty Inšpiracia

Neodchádzajte zo záhrady, keď sa zotmie. Rozsvieťte si vo svojej pergole alebo altánku. Poradíme vám, ako vybrať správne vonkajšie osvetlenie, aby ste si mohli užívať letné večery pod príjemným svetlom.

Celý článok ->

empty 

Máte problémy so spánkom? Na vine môže byť zlá posteľ aj nevhodné osvetlenie

27. 04. 2018 | empty Inšpiracia

So spánkom má v dnešnej dobe problémy viac ako polovica dospelých v našej krajine, pričom často je na vine nadmiera stresu, starostí, povinností, ale aj nesprávny výber lôžka či osvetlenia v spálni. Spravte si zo spálne oázu pokoja a naučte sa odpočívať a relaxovať.

Celý článok ->

empty 

V Českej republike sa v roku 2015 zozbieralo 700 ton žiariviek

17. 03. 2016 | empty Inšpiracia

Za minulý rok (2015) Česi dokázali odovzdať celkom 734 ton klasických žiariviek. Tento svetelný zdroj je síce úsporný (oproti volfrámovým žiarovkám) ale obsahuje nebezpečné látky ako je napríklad ortuť. V zozbieraných žiarivkách jej mohlo byť potenciálne až 25 kilogramov.

Celý článok ->