9 tipov na vytvorenie romantickej atmosféry vo vašej spálni

Domů > Blog o LED osvetlenie > Inšpirácia > 9 tipov na vytvorenie romantickej atmosféry vo vašej spálni

Blíži sa sviatok zamilovaných a vaša romantická duša si určite želá, aby bolo všetko dokonalé. Tento rok sa musíme spoľahnúť na vlastnú fantáziu a sily, naplánovať oslavy a pripraviť hniezdočko lásky doma. K ideálnemu zakončeniu sviatočného večera patria spoločné chvíle strávené s vašou láskou v spálni. Je jedno, či je to vaša spoločná spálňa v rodinnom dome, alebo študentská izba v prenajatom byte. Každý priestor môžete podľa našich tipov jednoducho vyzdobiť a pripraviť na romantické chvíle vo dvojici.

 bed-1158267_1920

Romantickú spálňu môžete vykúzliť bez toho, aby ste premiestňovali alebo kupovali nový nábytok, maľovali či investovali tisíce do prestavby izby. Valentínsku atmosféru budete mať vďaka niekoľkým malým zmenám krásne pripravenú k potešeniu všetkých zmyslov.

1. Čistota na prvom mieste

Skôr, než sa pustíte do dekorovania vašej svätyne lásky, venujte o niečo viac pozornosti upratovaniu. Pohádzané oblečenie patrí do skrine alebo do práčky a stoh časopisov či knižiek pohodených na nočnom stolíku môže tiež pôsobiť rušivo. Nezabudnite povysávať a umyť podlahu, visiace pavučiny by mohli prekaziť romantické chvíle. Na záver vyberte nejakú parádnu posteľnú bielizeň a nahraďte ňou pôvodnú. Ak chcete mať všetko dokonalé, kúpte si priamo valentínske obliečky so srdiečkami, v obchodoch je na výber mnoho vzorov. Vrcholom luxusu sú kvalitné saténové obliečky v tmavovínovej farbe.

2. Intímne osvetlenie spálne dokáže divy

Osvetlenie v spálni už máte isto dávno vyriešené. V miestnosti, kde spíte, by malo byť centrálne mäkké a tlmené svetlo, luster alebo stropné svietidlo, ktoré vytvára príjemnú atmosféru a neruší. Na nočných stolíkoch by ho mali dopĺňať svetlá lampičiek na čítanie.

Ďalšie osvetlenie do spálne by malo vytvárať intímnu atmosféru, alebo s ním môžete vykúzliť zvláštne efekty. Tieto svietidlá už nemusia byť umiestnené napevno v stene. Použite napríklad stojacu lampu do rohu miestnosti alebo svetelné reťaze s LED žiarovkami. Omotajte nimi čelo postele, ozdobte nimi záclony, vložte ich do jednoduchej čírej vázy... Fantázii sa medze nekladú a výsledok vás ohromí.

3. Vankúšiky pre dokonalé pohodlie

Prekvapenie a zamilovanú atmosféru do vašej spálne prinesú nové dekoračné vankúšiky alebo aspoň špeciálne obliečky na tie, ktoré už máte. Nebojte sa červenej farby na doplnkoch či dokonca kvietkov a srdiečok.

Tých pár kúskov dokáže úplne zmeniť priestor a vytvoriť dojem pohodlného hniezdočka. Nezabudnite ich ale vhodne zladiť s dominantnou farbou vo vašej spálni, aby doplnky krásne ladili s farbou stien a farbou čalúnenia na vašej partnerskej posteli.

 para-3079162_1920

4. Bytový textil a farby do spálne

Chcete investovať do Valentína ešte o niečo viac? Kúpte si novú prikrývku na posteľ. Valentínske záclony a iné závesy vás tiež prenesú do ríše fantázie oveľa rýchlejšie. Jemne ručne háčkované alebo krajkové doplnky vykúzlia v spálni pocit snového luxusu.

Nezabudnite na to, aby farby v spálni spolu dokonale ladili. Ak máte izbu zariadenú v jemných neutrálnych tónoch (šedá, béžová), bude to jednoduché a červených doplnkov sa nemusíte báť. Máte v spálni dominantnú inú farbu, napríklad sýtu modrú, žltú alebo zelenú? Potom sa najskôr inšpirujte fotkami na internete alebo v časopisoch, aby ste mali predstavu ako bude výsledok vyzerať.

5. Vonné sviečky a esenciálne oleje

K večernej romantike patria aj vonné sviečky, aromalampy a esenciálne oleje. Vôňami budete hýčkať svoj čuch a posilníte spomienky na krásne chvíle plné vášne. Zmyselné vône pôsobia totiž ako afrodiziakum. Nezabudnite si pripraviť aj masážny olej, aby ste sa mohli so svojou láskou vzájomne potešiť jemnými hrejivými a liečivými dotykmi. 

champagne-1953681_1920

6. Kvety nesmú chýbať

Inšpirujte sa romantickými filmami a posypte posteľ plátkami ruží alebo vložte do vázy rezané kvety. Ak si chcete počkať na to, čím vás milý obdaruje, pripravte si vázu a spálňu vyzdobte zelenými rastlinami v kvetináčoch.

Pokojne ich prineste viac aj z iných kútov domácnosti. Mali by izbu zútulniť a oživiť, preto sem prineste len vitálne kúsky v pekných nádobách. Využiť môžete aj sušené bylinky, napríklad levanduľu, pri ktorej vôni sa vám bude krásne zaspávať. 

red-4737088_1920

7. Niečo dobré pod zub

Nezabudnite si pripraviť do spálne aj nejaké drobné občerstvenie, aby ste v priebehu večera nemuseli nikam odchádzať. Najlepšie sa hodia jednohubky a drobnosti, ktoré máte radi a príjemne vás naladia. Pripravte si aj malé kúsky ovocia, čokoládové cukríky a iné luxusné dobroty.

Váš partner určite ocení, keď sa s lahôdkami vyhráte a vytvoríte ľahké zmyselné jedlá s afrodiziakálnymi účinkami. Nezabudnite ani na pitie, nič nepokazíte šampanským, ktoré vás asi napadne ako prvé. Pripravte si ho do džbánu alebo vedra s chladnou vodou s ľadom.

valentines-day-1955254_1920

8. Príjemná náladová hudba

K dokonalosti vám chýba už len dobre zvolená hudba, ktorá bude príjemná pre vás oboch a nebude rušiť. Každý máme iný vkus, v luxusnej a slávnostne vyzdobenej spálni vás môžu príjemne naladiť napríklad relaxačné skladby od Enyi, jemný spev Ajeet Kaur, mužný hlas Leonarda Cohena, latinské rytmy... Možností je nespočetne veľa, záleží, samozrejme, na vašich preferenciách. Určite si vytvorte dostatočne dlhý playlist, aby ste sa hudbou už nemuseli zaoberať.

9. Darčeky pre vašu lásku

Čerešničkou na valentínskej torte bude zamilovaný darček pre vašu lásku, ktorým ukážete, že vám na nej záleží a spestríte romantický večer.

Či už zvolíte pre potešenie zmyslov tradičnú kyticu ruží, bonboniéru, zvodné nočné prádlo, župan, luxusný parfém, kozmetiku, šperk, alebo praktický anatomický vankúš či novú prikrývku do spálne, určite svoju lásku potešíte. Každá žena aj každý muž miluje, keď sa o neho partner postará a snaží sa mu urobiť radosť.