Silvestrovská párty a slávnostné LED osvetlenie

Domů > Blog o LED osvetlenie > Inšpirácia > Silvestrovská párty a slávnostné LED osvetlenie

Koniec roka a príchod nového si zaslúži poriadnu oslavu, aj keď sa budeme tento rok väčšinou držať skôr doma. Neznamená to však, že musíme na silvestrovskú oslavu rezignovať. Aj s obmedzenými možnosťami kvôli pandémii si môžeme poriadne užiť silvestrovský večierok v užšom kruhu rodiny alebo najbližších priateľov a vstupovať do nového roka plní prísľubov a nádejí, že bude šťastný a úspešný.

Nepodceniť prípravy

Ako hostitelia by ste sa mali zamyslieť, ako celú oslavu pojmete. Podľa toho naplánujte žiarivú výzdobu, vtipné občerstvenie, zábavný program aj váš neprehliadnuteľný outfit. Tému večierka dajte svojim hosťom vedieť vopred, aby neboli zaskočení a mohli sa do vašej hry zapojiť.

Silvestrovské LED osvetlenie

Posledná noc roka hýri blýskavými lúčmi svetiel a ohňostrojov, preto nechajte váš byt rozžiariť tisíckami svetiel. Použite svetelné reťaze, lampy, svetelné projektory i LED sviečky a užite si noc plnú hviezd žiariacich doma aj vonku.

ledsolution-silvestr-novy-rok-2022

Obrázok: Príchod nového roka si zaslúži oslavu

Zaobstarajte si hlavné osvetlenie, ktoré napodobňuje tvar klasických ohňostrojov, napríklad lustre v tvare gule. Ak budú navyše zlaté, strieborné, medené alebo bronzové, Vianociam dodajú šmrnc a lesk.

Hlavné osvetlenie doplňte dočasným vianočným LED osvetlením, ktoré vytvorí tú správnu atmosféru. Nejaké romantické vianočné svetielka a dekorácie asi už máte – vianočné LED reťaze, vianočné siete a záclony, vianočné stolné a okenné dekorácie. Do políc alebo na okenné parapety postavte LED sviečky.

Obrázok: Využiť môžete vianočné osvetlenie. Zdroj: 123led.sk

Niektoré vyložene vianočné veci môžete vymeniť za ešte viac trblietavé a blýskavé silvestrovské, ktoré vytvoria tú správnu atmosféru. Nájdite miesto pre dekoratívny projektor a kúpte si vychytávky pre inteligentné osvetlenie, ktoré sa bude meniť samo podľa toho, ako ho naprogramujete. Zaobstarajte si LED pásky s možnosťou nastavenia farebného svietenia.

Pevné LED osvetlenie pomôže doladiť atmosféru

Sviatky konca roka sú často obdobím, kedy niektorí ľudia na poslednú chvíľu vylepšujú svoj domov o nové prvky. Pokiaľ patríte medzi nich, máme pre vás niekoľko tipov týkajúcich sa osvetlenia:

  • Poličky s obľúbenými knižkami alebo suveníry z ciest podlepte LED pásikmi.
  • Vybavte svoju domácnosť šikovnými žiarovkami, ktoré vedia pomocou mobilnej aplikácie či diaľkového ovládača svietiť podľa vopred stanovenej scenérie.
  • Obrazy, zrkadlá, izbové rastliny alebo okná nasvieťte bodovými LED svetlami.
  • Pomocou stojacej lampy vytvorte pokojnejšie zákutia, kde sa budú môcť vaši hostia rozprávať v menších skupinkách.

Posvieťte si na silvestrovské občerstvenie

Jedným z dôležitých bodov programu oslavy je chutné a vtipné občerstvenie. Silvester je slávnostná príležitosť, pri ktorej chceme hosťom, priateľom alebo rodine ponúknuť nielen lahodné, ale aj originálne a netradičné jedlo.

Vynaliezavo pripravené silvestrovské jednohubky, chuťovky a kanapky sú to pravé. Každý rád ochutná malé kúsky s čo najrozmanitejšími kombináciami. Ale nie každý zje všetko. Veľa ľudí má rôzne alergie či averzie, preto by mali byť tácky s jedlom dobre osvetlené, aby každý videl, čo si berie na tanier.

 ledsolution-silvestr-jime-i-ocima

Obrázok: Jeme aj očami

Silvestrovská párty v disco štýle 80. a 90. rokov

Ešte stále premýšľate o tom, ako pojať svoju silvestrovskú párty? Nič nepokazíte, keď svojich priateľov pozvete na retro diskotéku so stále obľúbenými tanečnými hitmi, vracajúcou sa módou a množstvom blýskavých svetiel. Párty osvetlenie môže už pri vchodových dverách alebo pred vstupom do domu nalákať vašich hostí na tú správnu atmosféru.

Diskoguľa to vo vnútri začína pekne roztáčať, pripája sa k nej svetlo z dekoratívneho projektora, svetelné girlandy, konfety, parochne, ABBA, Bee Gees, Modern Talking a iné známe piesne 80. rokov, zábava je poriadne rozbehnutá…

Obrázok: Vianočné gule. Zdroj: 123led.sk

So svetelnou výzdobou sa môžete pohrať aj sami na sebe, vyskúšajte efekty svietiacich tyčiniek alebo náramkov. Poriadne sa odviažte. Nech posledný deň v roku stojí za to!

Rady a odporúčania

Osvetlenie, lampy, lustre, LED pásiky aj to slávnostné, ako sú vianočné LED reťaze alebo LED dekorácie nakupujte len u osvedčených predajcov, kde máte záruku kvality a bezpečnosti.

Pred oslavou ešte všetko poriadne skontrolujte, aby hostia nezakopávali o káble, nerozbili lampu či nevyliali alkohol do zásuvky, jednoducho sa pokúste včas zabrániť najrôznejším nehodám. Uprostred silvestrovskej zábavy bude už neskoro robiť nejaké bezpečnostné opatrenia.