V Olomouci začala súťaž videomappingu

Domů > Magazín o LED svetlách a osvetlenie > Novinky > V Olomouci začala súťaž videomappingu

Festival svetla a videomappingu včera začala prvá Európska súťaž v videomappingu na stavby. Svetelné animácie prvého súťažného tímu LOOMO z Poľska sledovali tisíce ľudí. Po historickej budove Petrášova paláca putovala postava muža a rozprávala svoj príbeh.

Festival svetla a videomappingu v SEPTEMBRI je prvá súťaž v videomappingu v Európe. Dnes v 20:00 nasleduje projekcia českého tímu Skakala. Zajtra uvidia diváci z posledné konkurenčné videomapping z dielne maďarského štúdia ErInnovations.Odborná porota v zložení Milan Cais (skladateľ, hudobník a textár pôsobiaci v skupine TATA Bojs), Katarína Gatialová (kurátorka Múzea umenia Olomouc), Jakub Pešek (zakladajúci člen organizácie Lunchmeat) a Filip Müller (odborník osvetlenia od spoločnosti Philips) zajtra po poslednej projekcii bude rozhodovať o víťazovi súťaže.

Festival svetla a videomappingu priniesol do Olomouca nielen súťaže v videomappingu na budovy. Na festivalový týždeň sa Olomoucké Horné námestie rozsvietilo jedinečnými svetelnými inscenáciami a interaktívným nasvietením radnice. Návštevníci festivalu mali možnosť vyskúšať tzv. beambox, unikátnu technológiu, v ktorej farebné osvetlenie budovy reaguje na zvuky beatbox z javiska, alebo z publika.

Festival svetla pokračuje v súťažných videomappingových projekciách s bohatým sprievodným programom až do soboty 1. októbra.

Festival svetla a videomappingu sa koná v Olomouci od 27. septembra do 1. októbra 2011. Na internetových stránkach www.vzari.cz nájdete podrobný program festivalu, vrátane všetkých sprievodných podujatí. Pripojte sa k fanúšikom festivalu na Facebooku.