LED pásiky ako osvetlenie interiéru automobilu

Domů > Magazín o LED svetlách a osvetlenie > Rady a tipy > LED pásiky ako osvetlenie interiéru automobilu

bmw interior

Chcete oživiť interiér vášho vozidla farebnú šou s RGB LED pásiky alebo len vidieť pod svoje nohy, keď vám spadnú drobné alebo kľúče? Tento článok vám ponúkne niekoľko možností, ako ľahko za pomoci LED pásikov osvetliť interiér automobilu.

 

Osvetlenie priestoru nôh

Jedno z najčastejších osvetlenie LED pásiky v aute je práve osvetlenie priestoru nôh, ktoré nielen dizajnovo vyzerá, ale má aj praktické využitie.

Do áut sa väčšinou dávajú pásiky pre napätie 12V s výkonom podľa potreby. Pokiaľ chcete pásik len ako dizajnový prvok bohato vám stačí pások s výkonom 4,8W/m (u RGB pásiku 7,2W/m). Čím vyšší výkon pásiku, tým väčšia svietivosť a potreba LED pásik chladiť, k čomu slúži hliníkové profily, ktoré k tejto inštalácii rozhodne odporúčame použiť.

LED pásiky môžete zapojiť viac spôsobmi, podľa toho, či chcete, aby pásiky svietili pri jazde (napríklad zapojenie do vypínača svetiel), alebo keď otvoríte dvere (do stropného osvetlenia). Ďalej sa dajú zapojiť do poistkovej skrine, osvetlenie popolníka ...

 

Osvetlenie batožinového priestoru

Pri osvetlení batožinového priestoru odporúčame LED pásik umiestniť pozdĺž bočných strán kufra, často sa ale tiež inštaluje na spodnú vodorovnú plochu krytu roletky. Vzniká tu ale potom problém, keď chcete roletku z auta vybrať.

Pre toto zapojenie doporučujeme pásiky s výkonom 9,6W/m a pre RGB pásiky 14,4W/m a vyššie.

 

Osvetlenie prahov

Jedná sa o skôr dizajnový prvok, kedy po sa po otvorení dverí od automobilu pások rozsvieti a buď sa po zatvorení dverí zhasne, alebo bude svietiť po celú dobu jazdy (záleží na zapojenie LED pásiku).

Pre toto zapojenie doporučujeme pásiky s výkonom 4,8W/m a pre RGB pásiky 7,2W/m.