Interiérové svietidlo s výkonom nad 100 lm/W

Domov > Magazín o LED svetlách a osvetlenie > Úspora > Interiérové svietidlo s výkonom nad 100 lm/W

Americká spoločnosť Cree predstavila v rámci veľtrhu Lightfair 2010 v Las Vegas nové podhľadové svietidlo LR24HE pre svetelné diódy LED. Je to prvé interiérové svietidlo, ktorého merný výkon pokoril hranicu 100 lm / W. V porovnaní s podhľadovými žiarivkovými svietidlami do modulu 600 x 600 mm je účinnejší o 30% a v porovnaní so žiarivkovými svietidlami do modulu 1200 x 600 mm je účinnejší o 15%.

Vo svietidlách LR24HE je použitá patentovaná technológia TrueWhiteTM, pri ktorej sa biele svetlo vytvára miešaním žltého a červeného svetla. Výsledné vyžarované svetlo má teplo-biely farebný tón s náhradnou teplotou chromatickosti TCN = 3 200 K a všeobecným indexom podania farieb Ra = 90. Uvádzaná životnosť svietidiel je 50 000 hodín. Svietidlo by malo byť na trh uvedené na jeseň tohto roka a spoločnosť Cree bude na toto svietidlo poskytovať päťročnú záruku.

Prevádzkovateľ tohto webu LED Solution s.r.o., ako správca osobných údajov, spracováva súbory cookies pre analytické účely a cielenú reklamu. Prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s týmto postupom. Viac o súboroch cookies nájdete tu.