Vážení zákazníci, dňa 28.09.2023 bude naša predajňa uzavretá. Všetky objednávky prijaté od 28.09. budeme expedovať od 02.10.2023.

Všetko o LED priemyselnom osvetlení

Domov > Ako vybrať LED osvetlenie > Výber podľa typu svietidla > Všetko o LED priemyselnom osvetlení

V tomto článku si popíšeme čomu sa v sektore priemyselného osvetlenia (ďalej PO) s technológiou LED vyvarovať a na čo sa naopak zamerať. Pouličné svietidlá zaisťujú zamestnancom svetelný komfort a bezpečnosť. Spoločnosť LED Solutions.r.o. sa dlhodobo zaoberá osvetľovaním verejných, priemyselných a skladovacích priestorov. Dbáme na kvalitu a zmysluplné riešenie s ohľadom na úsporu a dlhú životnosť. Neoddeliteľnou súčasťou je aj pozáručný servis a odborná montáž.

Solární LED osvětlení

Úvod do problematiky

Prechod od zastaraných ortuťových či sodíkových výbojok na úspornejšie LED technológii je v posledných rokoch veľkým trendom. Vďaka tomu však vstupuje na trh hŕba obchodníkov s jediným cieľom. Rýchlo zbohatnúť ... Ľahko tak nájdete lampy PO, pri ktorých sľubujú dlhú životnosť, značkové komponenty a cena je pritom lákavo nízka. Väčšina týchto svietidiel pochádzajúcich z Číny však nemá správne navrhnutú konštrukciu, o potrebných certifikáciách a testoch nehovoriac. Tieto neduhy sa po inštalácii prejavia prakticky ihneď. Haly sú nedostatočne osvetlené, medzi svetlami je tma alebo je zle zvolená farba vyžarovaného svetla. Čoskoro sa tiež prejaví zvýšená poruchovosť.

Čomu sa radšej vyvarovať

Najprv si prejdeme na čo si dať pozor pri samotných LED svietidlách. Trh je zaplavený mnohými rôznymi typmi halového LED osvetlenia. Rozdiely sú predovšetkým v konštrukcii samotného korpusu a použitými LED diódami. Šasi svietidla je veľmi dôležité a je prvotným ukazovateľom kvality celého systému. Korpus by mal byť ideálne z tlakovo liateho hliníka, prípadne z plechu, tu je však podmienka toho, aby bol kompletne uzavretý. Ak vynecháme vlhkosť, ktorá nemá vo vnútri svietidla čo robiť, dovnútra by sa nemal dostať prach a hmyz. Svietidlo by potom mohlo stratiť svoje vlastnosti, diódy by sa prehrievali a nedosahovali deklarovanú životnosť. Určite sa vyhnite svietidlám s výrazným plechovýmrebrovaním alebo dokonca otvormi v samotných korpusoch. Dbajte na výber komponentov, ktoré sa nachádzajú vo vnútri svietidla. Zdroje aj diódy by mali byť od renomovaného výrobcu ako je Cree Inc., LG, MeanWell či Osram. Dôležitým ukazovateľom je aj záruka. Predajca by mal poskytnúť minimálne 5 rokov. Dbajte tiež na výber správnej farby svetla. Tá by mala byť v rozmedzí 3500 - 4500K. Nechcete predsa aby Vaša výrobná hala pôsobila studeným dojmom a svietidlá oslňovali

Výber predajcu

Ťažko sa v záplave predajcov LED priemyselného osvetlenie zorientovať. Dáme Vám zopár tipov ako na to. Porozhliadnite sa po výrobkoch alebo predajcoch, ktorí svoj sortiment vyrábajú priamo v Českej republike alebo v EÚ. Pravdepodobne už spĺňajú legislatívu a svoje svietidlá majú certifikované. Mnoho predajcov bude tvrdiť, že sú aj výrobcovia. Informujte sa, či je prípadne možné vidieť samotnú výrobu. Svetlá by tiež mali byť štítkované, rovnako tak samotné balenie. Pýtajte sa na referencie a nebojte sa si ich overiť. Predajca by Vám mal v prvom rade ponúknuť možnosť vypracovania svetelného projektu. Tým nasimuluje osvetlenie danej haly tak, aby vyhovovala normám a osvetlenie bolo dostatočne kvalitné. Zistí tým vhodný výkon svietidiel, prípadne ich rozostup. Nasledovať by mala cenová ponuka. Nebojte sa tiež vyžiadať si kalkuláciu úspor. U PO to väčšinou býva 30 - 60%.

Ako postupovať?

Ste majiteľ haly či správca? Radi by ste konzultovali problematiku LED priemyselného osvetlenia s odborníkmi? Kontaktujte nás na emaily obchod@123led.sk alebo nám rovno zavolajte na číslo +420 724 034 524.

Vypočujeme si Vašu predstavu a spoločne potom zostavíme vhodné riešenie. Priamo Vám na mieru. Svietidlá necháme vyrobiť v Českej republike a poskytneme predĺženú záruku. To všetko za prijateľnú cenu.