230 rokov histórie osvetlenia v Brne

Domů > Magazín o LED svetlách a osvetlenie > Novinky > 230 rokov histórie osvetlenia v Brne

Od 24. Septembra do 6. Októbra 2011 môžete zhliadnúť výstavu „230 rokov histórie osvetlenie v Brne" v Krížovej chodbe Novej Radnice v Brne. Výstava sa koná pod záštitou primátora štatutárneho mesta Brna Romana Onderky.

V priestoroch Krížovej chodby sa návštevníci výstavy zoznámia s históriou verejného osvetlenia, od začiatkov (r. 1781), kedy bolo v meste Brne zavedené prvé verejné osvetlenie. Výstava ďalej mapuje históriu z plynového osvetlenia až po prvé elektrické svetlo. Textové informačné panely budú doplnené exponátami, požičané od technického múzea a Múzea mesta Brna nafotené v depozitárach (Plynové lampy, oblúkové lampy, rozvádzače, časťi pôvodných elektroinštalácií z Mahenového divadla).

V ďalšej časti výstavy sa návštevníci dozvedia, ako vlastne funguje verejné osvetlenie,odkiaľ sa kontroluje, koľko je v Brne, stožiarov, koľko hodín ročne verejné osvetlenie svieti a ako prebieha údržba. Výstava sa venuje aj slávnostnému osvetleniu hlavných pamiatok nášho mesta.

Touto zaujímavou výstavou sa Technické siete Brno sa snažia priblížiť obyvateľom mesta Brno verejné osvetlenie-služby ktoré poskytujú pre štatutárne mesto Brno od roku 1993.

Vstup voľný, otvorené denne od 9:00 do 18:00.